top of page
Living Room Interior

 Що таке хостинг | What is Hosting


Детальніше про розміщення в приймаючій родині | Understanding Host Accommodation

 

З початку повномасштабного вторгнення в Україну у 2022 році багато ірландців приймали переміщених осіб з України у свої домівки та заставляли майно. 

 

Бути прийнятим означає проживати в ірландській родині з окремою особою чи сім’єю, або, у деяких випадках, жити в окремому житлі, яке власник запропонував тимчасово, щоб підтримати людей, які тікають від війни в Україні. Проживання в приймаючій родині - це набагато більше, ніж просто дах над головою. Це може бути чудовою нагодою зорієнтуватися в Ірландії та дізнатися більше про ірландську культуру та суспільство. Гості повинні бути готові зробити кроки до інтеграції, побудувати гарні відносини та досягти взаєморозуміння з господарем.

 

Хостинг ніколи не розглядався як довгострокове рішення. Зазвичай домовленості тривають 6 місяців, але вони можуть бути продовжені або припинені раніше через різні обставини на розсуд господаря.

Важливі речі, які потрібно знати перед подачею запиту на розміщення​ |
What you need to know before applying for Host Accommodation
 • Проживання базується на пропозиціях житла, які ми отримуємо від ірландських домовласників. Це разом із житловою кризою в Ірландії означає, що доступність обмежена, і, на жаль, ми не можемо прийняти запити щодо конкретного місця розташування. Зверніть увагу, що коли ми пропонуємо вам проживання, ми докладаємо всіх зусиль, використовуючи наявні ресурси. Ми не можемо знайти підходяще житло для всіх.

 • Через обмежений час і ресурси ви отримаєте лише одну пропозицію. Якщо ви відмовитесь від цієї пропозиції, ваш запит буде анульованим. 

 • Хостинг не є відносинами орендодавця та орендаря, і ARP не є орендою. Докладніше про ARP нижче.

 • Більшість господарів просять невеликий щотижневий внесок від своїх гостей, щоб допомогти покрити будь-які додаткові витрати, такі як смітники, електрика та опалення. Дізнайтеся більше про витрати на електроенергію та комунальні послуги тут.

 • Багато з наших помешкань розташовані в сільській місцевості, тому наявність автомобіля чи іншого виду особистого транспорту значно збільшить ймовірність того, що ми зможемо підібрати вам житло.

 • Ваш господар може забажати підтримати вас, коли ви приїдете в їхній будинок/район. Це може бути чудово, особливо в перші дні, але гостям радимо не надто покладатися на своїх господарів. На відміну від інших типів житла, житло в приймаючій родині дає вам можливість розвинути свою незалежність та зосередитися на інтеграції.

 • Це не готель чи житло з обслуговуванням. Від гостей очікується участь у звичайних домашніх справах. Повсякденні клопоти, в яких бере участь кожен член сім’ї, можна окреслити в Угоді про спільне використання житла.

 

Наша команда до ваших послуг, щоб підтримувати вас протягом усього часу перебування в приймаючій родині. Ми будемо дзвонити час від часу, і ви можете зв'язатися з нами, якщо у вас виникнуть питання чи проблеми. 

 

Хоча ми докладаємо всіх зусиль, щоб задовольнити всіх, хто звертається до нас, це просто неможливо через попит і наші обмежені ресурси. У певних випадках

ми можемо прийняти рішення відхилити заявку, не шукати житло повторно, або

завершити ваше проживання достроково. Дізнайтеся більше тут.

Інформація про ARP | Information about ARP

Якщо ви переїжджаєте у помешкання приймаючої родини, ваш господар може подати заявку на Державну Субсидію приймаючим родинам (ARP). Нижче наведено деяку інформацію про схему ARP. Більше інформації – на сайті gov.ieПрочитайте цей посібник.

 • Плата за визнання житла (ARP) – це неоподатковуваний платіж у розмірі 800 євро на місяць за кожне помешкання, яке використовується для розміщення біженців з України.

 • ​Її сплачує уряд Ірландії безпосередньо приймаючій стороні. Ваш господар попросить у вас PPS номер, щоб подати заявку.

 • Це визнання за надання житла біженцям в Ірландії.

 • Ця виплата не призначена для погашення всіх витрат, понесених господарем.

 • Це не створює жодних зобов’язань для гостей у помешканні, таких як оплата оренди чи надання послуг, однак гості можуть погодитися робити внесок у сплату комунальних послуг.

 • Це не створює відносин орендодавця та орендаря між власником помешкання, який має право на фінансове визнання, і гостями, які проживають у помешканні.

 • Це не дає бенефіціарам тимчасового захисту (гостям), що проживають в помешканні,  автоматичного права на оренду.

Процес подання заявки: Що очікувати | The Application Process: What to Expect

Заповніть нашу Форму запиту на розміщення. Обов’язково уважно прочитайте всю інформацію, інакше ми не зможемо продовжити розгляд вашої заявки.

Ми розглянемо вашу заявку протягом 5 робочих днів, і якщо ваша форма була повністю заповнена, вас буде додано до нашої бази даних пошуку відповідного варіанту житла. Наша команда  щодня переглядає базу даних, щоб знайти найкращих гостей для розміщення з приймаючою родиною. 

Якщо у нас буде потенційний варіант житла для вас, вас запросять на 20-хвилинну співбесіду з одним із наших україномовних колег, де буде можливість детальніше обговорити вашу заявку та сподівання на розміщення. Вони також попросять показати ваше посвідчення особи та підтвердження тимчасового захисту в Ірландії.

Після завершення співбесіди з вами зв’яжеться представник нашої команди, який надасть інформацію про вашу потенційну приймаючу сім’ю та запропоноване житло. Через обмежений час і ресурси ви отримаєте лише одну пропозицію. Якщо ви відмовитесь від цієї пропозиції, ваша заявка буде анульована.

Якщо ви приймете пропозицію, вас познайомлять  із господарем, і ви матимете час, щоб познайомитися. Під час спілкування вам буде запропоновано обговорити правила та очікування щодо організації хостингу, а також ви зможете поставити будь-які додаткові запитання, які у вас можуть виникнути.

Якщо всі згодні продовжити, ваш хост надасть заповнену угоду про спільне використання житла, яку ви можете переглянути та підписати.  В ній буде визначено тривалість і умови домовленості про розміщення, включаючи взаємно узгоджену дату заїзду.

Після того, як ви переїдете, наші  колеги зі зв’язку з гостями продовжуватимуть перевіряти, як ви адаптуєтеся і допомагатимуть з будь-якими питаннями, які у вас можуть виникнути.

bottom of page